Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Sokszor egy végeláthatatlan küzdelemnek tűnik a gyomirtás, pedig nem is olyan szörnyű és nehéz, mint ahogyan azt elsőre gondolnánk - írja a bhg.com. Mára már számos természetes módszer is létezik, melyek segítségével hatékonyan távolíthatjuk el a gyomokat a kertünkből, ráadásul még a környezetünket sem károsítjuk vele. Éppen ezért érdemes megfontolni, hogy hogyan fogjunk neki az irtásnak, ennek megkönnyítése érdekében pedig egy csokorba szedtük a jobbnál jobb módszereket. Így hát nincs is más hátra, mint fontolóra venni az alábbi pontokat, és nekikezdeni a gazolásnak - és egy időre elfelejthetjük a permetezőket.
1. Fő a megelőzés
A gyomháború már előbb kezdődik, mint hinnénk. Törekedjünk arra, hogy minél egészségesebben próbáljuk meg nevelni a növényeinket. Például válasszunk olyan fajtákat, melyek a mikroklímának megfelelnek - árnyékkedvelő árnyékos helyre, napfénykedvelő a napfényre -, és biztosítsunk számukra megfelelő nedvességet, napfényt és árnyékot - na meg tápanyagot. Ha a növények egészségesek, akkor virágoznak. Ha egészséges kerti növények és dús fű nő a kertünkben, akkor kisebb eséllyel fognak utat törni maguknak a gazok. Plusz tipp: egy gyenge eső után a legérdemesebb nekikezdeni a gyomirtásnak, hiszen akkor a gyökerek könnyebben kijönnek a talajból.
2. Mindig tanulmányozzuk a címkéket!
A termékcímkék nagyon hasznos, betartandó információkat tartalmaznak a gyomirtók biztonságos kezeléséről és használatáról. Képet kaphatunk arról, hogy hogyan használjuk őket, miket tilos csinálni és milyen hatással lehetnek a környezetre. Nagyon fontos kihangsúlyozni, hogy mindig úgy használjuk az adott terméket, mint ahogyan a címkén le van írva!
3. Nem minden az, aminek látszik
Gyakran találkozhatunk szerves vagy természetes gyomirtókkal, amik valóban környezetbarátabbak a többi társuknál, ám ez még nem jelenti azt, hogy teljes mértékben óvnánk velük a környezetet. Egyes szerek a sokáig maradhatnak a talajban vagy éppen a növényben, a herbicidek magas koncentrációja pedig kockázatot jelenthet a közelben lévő állatokra és növényekre is. A legjobb - a Földnek és nekünk is -, ha a gyökerüknél fogva távolítjuk el őket, de számos más praktikus, környezetbarát módszer is létezik.
4. Ismerjük fel az ellenséget
Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy mivel is állunk szemben, milyen tulajdonságai vannak. Ha ezek megvannak, elgondolkodhatunk, hogy hogyan is küzdjünk meg ellenük. A gyomirtó termékek gyom-specifikusak. Könnyen meglehet, hogy az, amelyik elpusztítja az egyiket, egyáltalán nem hatásos a másik ellen. Ezen kívül a többi haszon,-és dísznövényt is kiirthatjuk velük, ha pedig nem figyelünk eléggé, és szélben permetezzük, akkor a szél széthordhatja, ami szintén kártékony a környezetre nézve. Ha tudjuk tehát, hogy milyen gazok is lapulnak a kertünkben, akkor is igyekezzünk természetes megoldásokat találni ellenük, a túlzott gyomirtózás nem lesz megoldás hosszú távon.