Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A szakértők szerint az első szabály az, hogy felejtsük el a lombseprűt! Bátran elpakolhatjuk a szerszámot a fészer sarkába akkor, ha van egy akkumulátoros lombfúvónk, ennek segítségével ugyanis nem lesz szükségünk arra, hogy órákon keresztül görnyedve seperjük a leveleket egy halomba, olvasható a STIHL közleményében.
A lombfúvó a viszonylag frissen lehullott faleveleket könnyedén egy kupacba tereli, a lombszívó pedig egy tartályban gyűjti össze azokat. De a lombseprűzés egy része akkor is megúszható, ha olyan fűgyűjtőkosaras fűnyírónk van, ami a fűnyírás során felszippantja a lehullott faleveleket is.
A kerti eszközök segítségével összegyűjtött leveleket ráadásul be sem kell zsákolnunk, hiszen két módon is újra tudjuk hasznosítani -a komposztálóban és mulcsozással-, így nem csak a környezetünket védjük, de még a talajnak és a növényeinknek is jót teszünk.
Mulcsozzunk!
A levelek újrahasznosításának a legegyszerűbb módja az, ha a fagyérzékeny növények tövét védjük vele. Erről Beh Mariann, a STIHL kertápolási szakértője beszélt bővebben is..
- mondta Beh Mariann.
A szakértő egy frissen induló videósorozatban ad tippeket a tudatos kertészkedéshez. Úgy véli: az ősszel lehullott leveleket nem csak optikai okokból kell összegyűjteni a gyepről, hanem azért is, mert a fűszálak az őszi időszakban nem jutnak elég fényhez és levegőhöz az avar alatt. A kerti eszközöket gyártó vállalat szakértője arra is rámutatott, hogy a legjobb természetes mulcs a lenyírt fűnyesedék, az összeaprított gallyak és az összegyűjtött levelek, amelyek nem kerülnek semmibe, viszont tökéletes védelmet biztosítanak a fagyérzékeny növények számára.
Komposztáljunk!
Az összegyűjtött őszi faleveleket a komposztálással is újra tudjuk hasznosítani. A komposztálásban az egyik legjobb dolog az, hogy gyakorlatilag a kertben keletkező összes - egészséges - növényi hulladék, így a lemetszett gallyak, vesszők, a levágott fűnyesedék mind-mind belekerülhetnek, mutatott rá a szakértő. Beh Mariann szerint a nedves, lehullott falevelek is azonnal komposztálhatóvá válnak. Az eljárás további előnye, hogy a komposzt a tavaszi kerti munkák idején kiváló minőségű talajjavító és ültetőközeg, amely hasznos tápanyag- és humusztartalmának köszönhetően segíti palántáink, virágaink növekedését.
A kertészkedéssel kapcsolatos további információk érhetőek a STIHL oldalán, a szakértők kerti tippjei pedig a KertÉrtők podcast adásaiban találhatóak meg.