Lisztériás zöldségek: 29 ezer tonna terméket hívtak vissza

MTI
Több, mint 29 ezer tonna gyorsfagyasztott zöldséget és zöldségkeveréket von ki a forgalomból a Greenyard vállalat. A termékek visszahívását azért rendelték el, mert fennáll a veszélye, hogy azok a lisztéria baktérium erőteljes változatával szennyeződtek a cég bajai hűtőüzemében.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Összesen 29,1 ezer tonna gyorsfagyasztott terméket hívott vissza eddig a Greenyard - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Azokat a zöldségeket és zöldségkeverékeket vonják ki a forgalomból, amelyeket 2016 augusztusa és 2018 júniusa között gyártott a cég bajai hűtőüzeme. A termékeket azért kellett visszahívni, mert fennállt a gyanú, hogy azok a Listeria monocytogenes baktérium erőteljes változatával szennyeződtek.

A hatóság tájékoztatása szerint a ténylegesen visszagyűjtött mennyiségről - mivel a termékek egy részét azóta már felhasználták - az eljárás későbbi szakaszában várható pontos adat. A cég termékeit külföldön más élelmiszerekbe is bedolgozták. A Magyarországon kívül forgalomból kivont termékek mennyiségéről a külföldi társhatóságok rendelkeznek információkkal, amelyekről a Nébih az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) értesül.

Mint ismert, a Nébih július 5-én közölte, hogy fagyasztott zöldségek és zöldségkeverékek visszahívását rendelte el a lisztéria lehetséges jelenléte miatt. A hatóság tájékoztatása szerint az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) július 3-án tette közzé közös jelentését arról, hogy valószínűleg gyorsfagyasztott csemegekukorica és esetleg egyéb fagyasztott zöldség okoz járványt több európai uniós országban 2015 óta. A megbetegedéseket öt uniós tagállamban - Ausztriában, Dániában, Finnországban, Svédországban és az Egyesült Királyságban - rögzítették. A rendelkezésre álló adatok alátámasztják, hogy a szennyeződés a Greenyard magyarországi üzemében történt.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?