Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A brazíliai szövetségi rendőrség széleskörű nyomozása eredményeként az állati eredetű élelmiszerek piacán meghatározó brazil vállalkozások 21 létesítményében tartottak egyidejű ellenőrzést a rendvédelmi hatóságok - írja közleményében a Földművelésügyi Minisztérium. A kirobbant brazil botrány nyomán Bognár Lajos országos főállatorvos a brazil hústermékek fokozott ellenőrzését rendelte el.
Magyarországra közvetlenül kevés húsipari termék érkezik Brazíliából. Az utóbbi két évben mindössze két szállítmány emberi fogyasztásra szánt, feldolgozott szarvasmarha belsőség beérkezését regisztrálták. Uniós szinten azonban jelentős a brazil húsimport, ezért Brüsszel is lépéseket tett az ügyben.
A brazil razziát az élelmiszerekkel kapcsolatos manipuláció és a felügyelő hatóságok vélhető korrupciója alapozta meg. Az érintett létesítmények közül 4 rendelkezett exportjogosultsággal az Európai Unió területére is, baromfihús és marhahús termékekre.
A brazil rendőrség a múlt héten fedezte fel, hogy az ország legnagyobb húsfeldolgozó vállalatainál a menedzsment és megvesztegetett egészségügyi ellenőrök tudtával vegyi anyagokkal kezeltek lejárt szavatosságú, az exportkövetelményeknek nem megfelelő húsokat. A múlt hét pénteken hét szövetségi államban tartottak razziákat húsgyárakban és vállalati irodákban, a több tucatnyi célpont között volt a BRF és a JBS, amelyeket a világ legnagyobb húsfeldolgozó cégei között tartanak számon.
A brazil kormány korrupciós bűncselekménynek minősítette a feltárt szabálytalanságokat, hangsúlyozva, hogy elszigetelt esetekről, néhány munkavállaló etikátlan viselkedéséről van szó, a közegészségügyi és az állategészségügyi rendszer egésze rendben működik. A súlyos botrány miatt az Európai Unió és egy sor ország, köztük Kína, Japán, Mexikó, Chile, Kanada és Svájc részben vagy teljes egészében betiltotta a Brazíliából származó hús importját.