Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Magyar nyelven is megjelent "Gabe Brown: Porból élet - Egy család útja a regeneratív mezőgazdálkodás felé" című könyve, melynek kiadásában Szabó László, A HOLD Alapkezelő társalapítója, jelenleg részvényese és Felügyelő Bizottságának elnöke segédkezett. László egyébként emellett talajkímélő ökogazdálkodást és bivalytenyésztést folytat zalai megyei farmján. A könyvben többek között szó van arról, hogyan lehet nyereséges a mezőgazdaság drasztikus talajbolygatás és intenzív vegyszerhasználat nélkül? Gabe Brown, 2000 hektáron gazdálkodó amerikai földműves saját, több évtizedes mezőgazdasági gyakorlatán keresztül bebizonyítja, hogy igenis lehetséges az, amit az agrárszektorban uralkodó közfelfogás szinte lehetetlennek tart. A könyvben Gabe olyan alapszabályokat, alapelveket ismertet, amelyekre rengeteg kísérletezéssel és tanulópénz megfizetésével jött rá. Ezek követése a környezetvédelmi- és anyagi előnyökön túl minden nagyüzemi gazdálkodónak és kiskert tulajdonosnak segít még jobban megszeretni azt, amit csinál - olvasható a könyv ajánlójában.
- hangsúlyozta a könyv bemutatása kapcsán rendezett sajtótájékoztatót Zsiday Viktor, a Citadella alap portfóliókezelője. Kiemelte, a könyv egyébként, ahogyan az ajánlóban is olvasható, nemcsak kisgazdálkodóknak, állattenyésztőknek, illetve biogazdálkodóknak szól, hanem mindenkinek és bárkinek, aki minimális talajművelés és vegyszerhasználat mellett belevágna a gazdálkodásba, vagy csupán szeretne áttérni egy új, más formára.
- mondta Szabó László. A szakember szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az élelmiszertermelést veszély fenyegeti, hiszen rengeteg termőfölddel rendelkezünk. A probléma abból adódik, hogy ezeket a termőföld-tartalékokat ipari alapanyagok előállításra használjuk, meglehetősen rossz hatékonysággal, úgy, hogy közben a talajok leromlásának költségi nem jelennek meg a ráfordítások között. Ez hasonlít a XIX. századi vegyipari gyakorlatra, mikor is mérgező hulladékot egyszerűen beleengedték a Temzébe. Olcsó, de fenntarthatatlan módszer.
- közölte Szabó László.