Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Február 1-jétől az ERTI mind a száz munkatársa, kutatók és kutatásban dolgozó szakemberek az egyetem keretein belül folytatják pályafutásukat. Az integráció eredményeként öt kutatóállomással (Sárvár, Budapest, Mátrafüred, Püspökladány és Sopron), valamint három arborétummal (Sárvár, Kámon és Püspökladány) bővül a felsőoktatási intézmény.
A közlemény idézi Fábián Attilát, az egyetem rektorát, aki szerint a Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. januári és az ERTI februári integrációjával létrejött az az intézményi rendszer, amely kutatási és gyakorlati oldalról egyaránt támogatja az egyetem négy karán folyó képzéseket. A cél nem kisebb, mint egy nemzetközi szinten is meghatározó zöld egyetem kialakítása, tette hozzá a rektor.
Borovics Attila, az Erdészeti Tudományos Intézet főigazgatója szerint a közös munka kiemelt célja, hogy a 21. századi kutatási eredményeket közvetlenül a felsőoktatás szolgálatába állítsák. A kutatók a tavaszi félévben már bekapcsolódnak a doktori képzésbe, emellett a mintegy kétszáz tartamkísérletük, laboratóriumi infrastruktúrájuk, a klímaváltozásra adott gazdálkodói válaszokat segítő döntéstámogatási rendszerek fejlesztésével kapcsolatos ismereteik, a digitalizációval, távérzékeléssel, bioökonómiával kapcsolatos tapasztalataik, valamint a nemesítési és genetikai eredményeik azonnali bevezetése is hozzájárulhat a jövő kihívásaira választ adó tudás megszerzéséhez, ismertette a főigazgató.
A felsőoktatási modellváltás részeként a Soproni Egyetem 2020 augusztusában, a Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. pedig idén januárjában került a Soproni Egyetemért Alapítvány fenntartásába. Az egyetemen jelenleg mintegy 2 800 hallgatót oktatnak.