Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Magyarország a távol-keleti régió és az Európai Unió közötti, egyre nagyobb áruforgalom logisztikai kedvezményezettje lehet - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, aki Kínában folytatott kétoldalú tárgyalásokat. Magyarország növelni kívánja a Kínába irányuló agrárexportot.
Fazekas Sándor egyeztetett a mélyhűtött kínai húskészítmények egyik előállítójának vezetőjével, és a feldolgozóipari együttműködési lehetőségekről tárgyalt Henan tartomány mezőgazdasági ügyekért felelős kormányzó-helyettesével. Kína a magyar agrártermékek tizedik legfontosabb felvevőpiaca, a Kínába irányuló magyar kivitel az elmúlt hat évben a nyolcszorosára nőtt, és az agráripari exporttermékek értéke eléri a 67 millió eurót.
Magyarország kész megismertetni a helyi kutatóintézetekkel a magyar gyümölcsfajtákat, valamint a termesztés-technológiai újításokat. A kínai élelmiszer-feldolgozás egyik központjaként működő tartomány, Henan - amely egyúttal Kína legnagyobb búzatermesztő régiói közé tartozik - nyitott a magyar élelmiszeripari technológiák, a GMO-mentes magyar élelmiszerek és a magyar vetőmag iránt - közölte a miniszter.
Ahogy az agrárszektor.hu korábban megírta, az az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) adatai szerint a Kínába irányuló teljes magyar élelmiszerexport 22,8 milliárd forintot tett ki 2016-ban. A legjelentősebb exportcikké a sertéshús vált: az AKI adatai szerint a Kínába irányuló magyar sertéshúskivitel tavaly 11,8 milliárd forintot (37,8 millió eurót) ért el, és ez csaknem 1500-szoros növekedésnek felel meg 2010-hez képest.