Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egy 2020. április 20-án közzétett tanulmány szerint a földrajzi árujelzős termékek termelése egyre jelentősebb az Európai Unióban, valamint a földrajzi árujelzővel ellátott termékek eladási értéke magasabb, mint az azzal nem rendelkező, hasonló termékek eladási értéke - olvasható az Agrárminisztérium sajtóközleményében.
Az uniós oltalom alatt álló 69 bejegyzett földrajzi árujelzőjével Magyarország az EU 27 tagállama között jelenleg az erős középmezőnyben a 9. helyet foglalja el. Magyarország a még bejegyzésre váró további 16 kérelme alapján jó eséllyel hamarosan utolérheti a nagy eredetvédelmi hagyományokkal rendelkező régi tagállamokat (Olaszország, Franciaország, Spanyolország, Görögország, Portugália, Németország), és közvetlenül utánuk, a 7. helyre léphet előre. Az Agrárminisztérium a HÍR program keretében 2010 óta pályázati rendszert működtet a HÍR védjegy használati jogának elnyerésére. A pályázaton hagyományos és tájjellegű termékekkel lehet részt venni. A program eredményeként 2010 óta a mai napig összesen 184 termék nyerte el a HÍR védjegy használati jogot, és vált a fogyasztók körében "HÍR-essé".
Idén év végén decemberben is kiosztja a Portfolio Csoport a Portfolio Agrárdíjakat az Agrárszektor 2021 Konferencián. Ebben az évben nyolc kategóriában díjazzuk a hazai agrárgazdaság legjobbjait és a legkiemelkedőbb agrárgazdasági teljesítményeket.
A HÍR védjegy pályázat a földrajzi árujelző oltalmi kérelmek benyújtásának előiskolája is egyben. A HÍR pályázat követelményrendszerének megfelelő termékleírás elkészítése jó alapot képez az uniós oltalom iránti kérelemhez. A HÍR védjegyes termékek közül kilenc földrajzi árujelzője már uniós oltalommal rendelkezik, további nyolc esetében pedig folyamatban van az uniós eljárás. A Hagyományok-Ízek-Régiók védjegy használati jogát 2020. évben elnyert pályázók díjakat és oklevelek vehettek át az Agrárminisztériumban megtartott eseményen. A tavaly sikeresen pályázó HÍR díjazottak listája:
1. Homoki édes szarvasgomba, Magyar Szarvasgombász Szövetség
2. Szolnoki habos isler, Szolnoki Városfejlesztő Nonprofit Zrt.
3. Vásári vajasperec, Civilek a Lakóhelyért Egyesület, Hajdúböszörmény
4. Aldebrői krickrafli, Aldebrő Német Nemzetiségi Önkormányzat
5. Tuzséri alma, Tuzsér és Térsége Termelői Értékesítő Szövetkezet
6. Termelői vegyes virágméz, Popovics István őstermelő, Hajdúnánás