Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Napjainkban egyre többen keresik azokat az élelmiszereket, amelyek nem csak ízletesek, tápanyagban és vitaminokban gazdagok, hanem megvásárlásukkal a környezet védelméhez is hozzájárulnak - derült ki a Red Lemon közleményéből. De milyen előnyökkel jár a fogyasztásuk? Íme, 4 dolog, amit nem tudtál a biotermékekről!
Környezetkímélő
A biotermék választásakor Földünkért, unokáink jövőjéért is sokat teszünk, ugyanis a biogazdaságoknak az egyik fő jellemzője a fenntarthatóság. Egyre többen keresik hazánkban is a biotermékeket, amelyek a környezet védelmét is támogatják, hiszen előállításukkor kevésbé intenzív a földhasználat, így a talaj termőképességét és természetes regenerálódását is jobban meg lehet őrizni. Mivel a biogazdálkodás a természetes folyamatokra támaszkodva szintetikus kémiai anyagok felhasználása nélkül folyik és a tápanyagutánpótló- és növényvédőszerek használata is jelentősen korlátozott, így a talaj, a vizek, a levegő és az élővilág szempontjából kedvezőbb, valamint hozzájárul a táj és a természetes környezet megőrzéséhez.
Természetes eljárások és kíméletes szerek alkalmazása
A biogazdálkodásban az elsődleges cél a betegségek elkerülése és a megelőzés. Ennek érdekében például az azonos károsítók által veszélyeztetett növényeket nem szabad egymás után termeszteni, illetve oda kell figyelni arra is, hogy az ellenálló fajtákat vonják be a termesztésbe. Esetenként azonban szükség lehet a védekezésre is, amikor csak olyan növényvédő-szereket lehet használni, amelyek nem kerülnek be a növényekbe és káros szermaradékokat sem hagynak.
Műtrágya-, szintetikus- és toxikus anyag mentes
A biogazdálkodással, ellenőrzött körülmények között termelt gyümölcsök semmilyen műtrágyát, szintetikus és toxikus anyagot nem tartalmaznak, illetve minőségük is garantált. Többek között ezek miatt is folyamatosan növekszik a kereslet a biotermékek iránt és egyre többen tervezik meg tudatosan étkezésüket és folyadékbevitelüket, akár napokkal előre, a pandémia során pedig még inkább előtérbe került egészségünk megerősítése.
Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Szövetségének elnöke szerint a jelenlegi járványhelyzetben kiemelten fontos, hogy az immunrendszerünk optimális működése érdekében odafigyeljünk a vitamin- és folyadékfogyasztásunkra. A táplálkozási ajánlás szerint a nőknek legalább napi 2 liter, a férfiaknak pedig 2,5 liter folyadékot kell elfogyasztani.
- mondta el Szűcs Zsuzsanna.
Jó választás lehet például minden olyan gyümölcslé, ami biogazdaságokból származó gyümölcsökből készült, ennek köszönhetően adalékanyag-mentes, mikroelemekben, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, ízletes és egészséges, és ezt választva még a környezet megóvásáért is teszünk.
Biztonságos adalék- és segédanyagok, GMO mentesség
A még teljesebb biztonság érdekében több éves átállási idő választja el a biotermék előállítást a hagyományostól, lehetőséget biztosítva a nem engedélyezett anyagok lebomlására, kikerülésére a gazdaságokból. Amennyiben a terméket semmiképpen nem lehet elkészíteni adalék- és segédanyagok nélkül, abban az esetben is csak olyat lehet használni a biogazdálkodásban, amelyek bizonyítottan ártalmatlanok. A biotermék előállítás egyetlen szakaszában sem szabad genetikailag módosított szervezeteket (GMO), és segítségükkel előállított anyagokat alkalmazni, így az ökológiai (bio) termék garantáltan nem tartalmaz GMO-t.