Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A tárcavezető azt mondta, az elmúlt 10 éves aszálykár összességének is a duplája az idei érték. Ráadásul az is újdonság, hogy az aszály bizonyos területeken teljesen lenullázta a termést, lehetetlenné tette az aratást. Ilyen még sosem volt, a vízhiány eddig inkább csak terméscsökkenést eredményezett. De most térdig ér a kukorica, térdig ér a napraforgó. Most azokon a területeken semmi nem lesz. Persze Európa többi részén sem sokkal jobb a helyzet, az európai termőterületek 46 százaléka érintett aszállyal, több folyó is szinte teljesen kiszáradt a kontinensen, ezzel tetézve a háború élelmiszerár-emelő hatását. Az agrárminiszter szerint a jövőben is komoly kihívás lesz az öntözés, hiszen fontos lesz, honnan szerzünk vizet, ha már a Tisza jelenlegi vízszintje a történelmi negatív rekordot közelíti, és a Duna is az átlagos vízmennyiség 40 százalékával megy - írja a Telex az Inforádió Aréna című műsora alapján.
Nagy István úgy vélekedik, hogy erre most megoldás sincs, hiszen ez egy globális folyamat. Kiemelte, hogy az egyetlen megoldás, hogy a víztározási kapacitásainkat növeljük, és a csapadékosabb évszakokban annyi vizet tartunk meg, amennyit csak tudunk. Szóba került az élelmiszer-drágulás is, amit számos tényező befolyásol, csökkenést pedig akkor lehetne várni, ha véget érne a háború - az vélhetőleg nem ma vagy holnap lesz. Megjegyezte, hogy természetesen egy esetleges békekötés után sem tudnának azonnal visszatérni az élelmiszerárak arra a szintre, ahonnan elindultak a háború előtt. A miniszter véleménye szerint sokkal okosabban, tudatosabban kellene fogyasztani, kevesebbet pazarolni, takarékoskodni és magyar élelmiszert fogyasztani.