Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
1. Élelmiszerpazarlás és -veszteség, az élelemhez való jog - ELOLVASOM
Miközben 821 millió ember szenved az éhezéstől, a világon megtermelt összes élelmiszer harmada a szemétben landol. Ez a kiadvány összekapcsolja az élelmiszer-veszteség és a -pazarlás problémáját a megfelelő élelemhez való joggal. Foglalkozik a fenntartható globális fogyasztási és termelési rendszerek szükségességével is.
2. Az élelem témájának integrálása a várostervezésbe - ELOLVASOM
Az, hogy a világ népességének már több mint fele lakik városokban, komoly kihívásokat hozott magával az elérhető, megfizethető és tápláló élelmiszerek terén. Ebben a kiadványban a legjobb példákból szemezgethetünk az innovatív élelmezési rendszerek és a megvalósult fenntartható városi élelmezési megoldások terén.
3. A FAO globális helyzetelemzések kiadványsorozata - ELOLVASOM
A kiadványok átfogó képet nyújtanak napjaink globális kérdéseiről és kihívásairól. A témák között megtalálhatóak az erdészet és az erdők, a halászat és az akvakultúra, az élelmezésbiztonság és a táplálkozás, a mezőgazdasági termények, az élelmiszer és a mezőgazdaság helyzete.
4. A migráció, a mezőgazdaság, az élelmezésbiztonság és a vidékfejlesztés közötti kapcsolatok - ELOLVASOM
Ez a jelentés a vidéki területekről való elvándorlás okait vizsgálja, hogy rávilágítson a mezőgazdaság, az élelmezésbiztonság és a vidékfejlesztés közti összefüggések mélységére. Ha úgy érzi, már sokat tud a témáról, tesztelje tudását a migrációval kapcsolatos tévhitekről a FAO "Az élelmezés és a mezőgazdaság helyzete 2018-ban" című digitális jelentésében. A témával számos további FAO kiadvány is foglalkozik.
5. Globálisan fontos mezőgazdasági örökségeink: a mezőgazdasági biológiai sokféleség, az ellenálló ökoszisztémák, a hagyományos gazdálkodási módszerek és a kulturális identitás egyvelege - ELOLVASOM
A világ figyelemre méltó helyszíneiről készített fényképekkel gazdagon illusztrált kiadvány a FAO által globálisan fontos mezőgazdasági örökségnek elismert területeit ismerteti. Az évszázadok során a gazdálkodók, pásztorok, halászok és az erdészek változatos és a helyi körülményeknek megfelelő lenyűgöző mezőgazdasági rendszereket fejlesztettek ki. A mezőgazdásági örökségi besorolást olyan tájak kaphatnak, ahol egyszerre megtalálható a mezőgazdasági biodiverzitás, a rugalmas ökoszisztéma és az értékes kulturális örökség. Jelenleg 57 ilyen hely van a világ 21 országában.
+1. Az élelmezésbiztonság és a táplálkozás helyzete Európában és Közép-Ázsiában - ELOLVASOM
A FAO kiadványából kiderül, hogy a régió országaira jellemző gazdasági, társadalmi és környezeti sokféleség árnyoldalakkal is jár, mely részben a különböző élelmiszerbiztonsági és táplálkozási kihívásokban jelenik meg. Bár az elmúlt két évtizedben jelentős előrelépések történtek az alultápláltság csökkentése terén, az új adatok alapján a pozitív tendencia lelassult, különösen Közép-Ázsiában.
Csak megfelelő tudás birtokában lehet megvalósítani egy éhezésmentes #ZeroHunger világot. A FAO egyik fő feladata, hogy szakemberei a táplálkozással, élelmezéssel és mezőgazdasággal kapcsolatos információkat folyamatosan gyűjtsék, elemezzék, értelmezzék és terjesszék. A szervezet évente több min 700 kiadványt publikál, munícióval, tanácsokkal és táplálkozási iránymutatásokkal szolgálva a világ döntéshozóinak, szakértőinek, a mezőgazdaságban dolgozóknak, és a családokat szerte a világban.