Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Tavaly 4,5 százalékkal bővült a húságazat teljesítménye, elsősorban a baromfiágazat átlag feletti növekedésének köszönhetően - közölte Éder Tamás, a Magyar Húsiparosok Szövetségének (Hússzövetség) társadalmi elnöke. A "klasszikus" (sertés és marha) hússzektor növekedése csak alig valamivel haladta meg az 1 százalékot. A húskészítmények gyártása ugyanakkor 6 százalékkal emelkedett az előző évhez viszonyítva.
A 2016 eleji áfacsökkentés 17-18 százalékos fogyasztóiár-csökkenést hozott. Az élősertés ára a múlt év áprilistól azonban jelentősen emelkedett. Január-szeptemberben az emelkedés mértéke a magyar piacon 30 százalékos volt, míg tavaly január-decemberben az áremelkedés 20 százalékot tett ki. Az élősertés árának növekedése az idén is tovább tart, egy év alatt mintegy 100 forintot emelkedett a kilogrammonkénti ár. Napjainkban az élősertés ára kilónként 410-420 forint körül van, ami 5 éves átlag fölötti érték.
Tavaly a sertésvágásszám elérte a 4,6 milliót, ami mintegy 5 százalékkal volt magasabb az előző évinél. A vágásszám három év alatt így nagyjából 25 százalékkal nőtt, ami az ágazat egyértelmű fehéredését jelzi az áfa csökkentésének eredményeként. A statisztikailag nyilvántartott sertésállomány ugyanakkor némileg csökkent, most 2,8 millió egyedből áll.
Húsvétkor fogy el a füstölt áruk mintegy harmada, 6-8 ezer tonna, amelynek fele-kétharmada a sonka. Ebben a kategóriában sokféle minőségű termék található, a kilónként 800-900 forintos gyorsérlelt, főtt sonka, és a 2000 forint feletti parasztsonka nem ugyanaz a termék. Vásároljon mindenki legális, a Hússzövetség tagjai által gyártott magyar terméket - ajánlotta Éder Tamás.
A húságazat árbevétele 2016-ban elérte a 717 milliárd forintot. Ebből a baromfiágazaté mintegy 290 milliárd, a sertés- és marhahús ágazaté nagyjából 241 milliárd, míg a készítmény-gyártásé mintegy 184 milliárd forintot tett ki.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) most ellenőrzi azokat az élelmiszereket (így a sonkát és más füstölt árukat is), amelyek az ünnepi asztalra kerülnek - közölte Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára. A március 20-án elrendelt ellenőrzés húsvétig tart, előzetes eredmények nincsenek.