Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Akár ötszáz új munkahelyet teremthetne az a beruházás, amellyel csaknem egymillió sertés levágására és feldolgozására alkalmas új húsüzem és vágóhíd épülne Gyulán - jelentette be Görgényi Ernő helyi fideszes polgármester. A város jelenleg dolgozik a terveken - tette hozzá az MTI szerint.
Egy ilyen beruházás hasonló nagyságrendű lenne a Csányi Sándorhoz köthető mohácsi gigantikus vágóhídhoz, amelynek építési munkálatai javában folynak. Az új létesítmény - amely várhatóan az év végére készül el - egy műszakban egymillió sertést vághat majd le évente.
A grandiózus húsipari fejlesztéseknek azonban nem kedvez, hogy a valamivel 3 millió feletti jelenlegi sertéslétszám - hiába növekedett az utóbbi időszakban - továbbra is alacsonynak számít. Ezért egyes húsipari vállalatok exportmegrendeléseik teljesítéséhez hosszú ideje és rendszeresen importra is szorulnak. Nem véletlen, hogy saját sertésstratégiájában a kormány azt tűzte célul, hogy a 3 milliós mai sertésszámot meg kell duplázni, bár ehhez szükség lenne megfelelő piacokra is. A vágóhídi beruházást Gyulán is csak akkor valósítanák meg, ha a sertésstratégia sikeres lesz - közölte Görgényi Ernő.
Az ambiciózus gyulai fejlesztési tervek most azt követően fogalmazódnak meg, hogy a száz százalékos önkormányzati tulajdonú Gyulahús Kft. húsipari szinten rendkívül nagynak számító, 10 százalékos árbevétel arányos nyereséget ért el 2015-ben. A 310 főt foglalkoztató cég eredménye ugyanis meghaladta az 500 millió forintot 5 milliárdos éves forgalom mellett.
Kitűnő önkormányzati üzleti befektetés volt a Gyulahús Kft. megalapítása, és az egykori húskombinát eszközeinek megvásárlása - fogalmazott az eredményeket értékelve a polgármester. Szerinte a beruházás megtérülése máris látszik, mivel a vállalati nyerség lassan kiegyenlíti a befektetési költségeket.
A gyulai önkormányzat 2012 decemberében munkahelyteremtésre és munkahelyek megmentésére 1,8 milliárd forint támogatást kapott a kormánytól, majd 860 millió forintért teljes berendezésével együtt megvette az akkor felszámolás alatt álló gyulai gyárat, megvásárolta a termékek gyártásához szükséges jogokat és átvette a dolgozókat is. Csaknem egymilliárd forintot pedig jegyzett tőke formájában bocsátottak a létrehozott Gyulahús Kft. rendelkezésére.